2016 metų „Tekla Global BIM Awards” konkurso prizą pramoninių projektų segmente laimėjo kompanijos „The Wharehouse” logistikos centro plėtros projektas, realizuotas seismiškai aktyvioje zonoje. Projekto sprendimai įgyvendinti pasitelkus „Trimble” lazerinio skanavimo technologijas ir „Tekla Structures” programinę įrangą. Kuo dar išsiskyrė šis konkurse įvertintas projektas?
Logistikos centro plėtra – 15 000 m² ploto sandėlis
Plečiamas logistikos centras yra Naujosios Zelandijos Pietinėje saloje ir yra didžiausias šio regiono statinys.

Tai 33 000 m² ploto sandėliavimo patalpos su 1100 m² ploto administracinės paskirties pastatu. Logistikos centro plėtros apimtys:
- sandėliavimo patalpos išplėstos 15 000 m² plotu;
- įrengta tentu dengta 2000 m² ploto aikštelė;
- sumontuoti nauji stelažai ir konvejerinė sistema;
- įrengtos papildomos lauko sandėliavimo ir automobilių saugojimo aikštelės.

Iššūkiai projektuotojams: seisminė zona ir pradiniai 2D duomenys
Senasis logistikos pastatas buvo projektuotas 2D priemonėmis. Norint naujuosius plėtros projektavimo darbus atlikti kokybiškai ir našiai, „Holmes Consulting Group“ projektuotojai privalėjo šią informaciją nepriekaištingai, nepažeisdami seisminių zonų statiniams keliamų reikalavimų susieti su naujaisiais 3D modeliais. 2011 m. Pietinėje saloje vyko penkių balų žemės drebėjimas. Logistikos kompleksas buvo veikiamas pakartotinių smūgių, tačiau stichijos poveikį atlaikė, nes buvo suprojektuotas atsižvelgiant į galimas rizikas.
Įgyvendinant pastarąjį plėtros projektą buvo itin svarbu nepažeisti seisminės apsaugos senosiose statinių dalyse, o naujas suprojektuoti taip, kad visas objektas, po plėtros, būtų saugus ir atsparus minėtiems veiksniams.

BIM ir „Trimble” lazerinės skanavimo technologijos sprendimai
2D brėžiniams ir 3D modeliams susieti buvo panaudota „Trimble“ lazerinio skenavimo įranga, kurianti modelius taškinio debesies principu. Ši informacija projekto metu tapo lemiama, nes be tikslumo garantavo savalaikį darbų atlikimą ir optimaliausią kainą.
Projektuotojai, o vėliau ir užsakovas, pripažino neįkainojamą BIM technologijų ir „Tekla Structures“ bendradarbiavimo naudą:
- esamų statinių skanavimas ir vėlesnis modeliavimas leido greitai ir tiksliai įvertinti žemės drebėjimų poveikį bei sutaupė daug laiko, neprireikė 2D informacijos rankinio perkėlimo į 3D modelį;
- pastato skenavimas pateikė realias pastato deformacijas žemės drebėjimo metu, kurios buvo įvertintos blokuojant naujos dalies konstrukcijas, kas leido išvengti vėlavimo ir klaidų vykdant montavimo darbus;
- tiksliai suprojektuotos visos pastato konstrukcijos, sudarytas tikslus medžiagų tiekimo grafikas;
- pažangios programinės įrangos dėka statybos darbų vykdymui buvo suformuotos tikslios darbų sekos projekto metu, kas leido užtikrinti maksimaliai sklandų statybos procesą;
BIM technologijų išliekamoji vertė kompanijai „The Warehouse“ – tikslus esamo pastatų komplekso modelis po žemės drebėjimo ir plėtros, leidžiantis toliau efektyviai eksploatuoti ir plėtoti kompanijos logistikos pastatų infrastruktūrą.