Kaip po kelerių metų atrodys Kauno centre esanti Nemuno sala ir jos prieigos? Miesto vadovų teigimu, Nemuno saloje suplanuoti pokyčiai – mokslo muziejus „Mokslo sala“, M.K. Čiurlionio koncertų centras, „Žalgirio“ arenos vandens sporto centras, Nemuno salos parko rekonstrukcija, naujieji pėsčiųjų tiltai ir kitame krante besiformuojantis naujas verslo kvartalas – vietą ilgainiui pavers naujuoju Kauno centru.
„Kelis paskutinius metus visa Lietuva žinojo, kad Kaunas tvarkosi. Ir per tuos kelis metus Kaunas tapo patogesniu, gražesniu ir modernesniu nei kada nors buvo anksčiau. Šiandien pradedame naują etapą, kurį visa Lietuva žinos „Kaunas auga“ vardu. Tai yra etapas apie veržlų, ambicingą ir sparčiausiai Lietuvoje augantį miestą. Ir tai pradedame pristatydami planą, kaip per artimiausius metus pasikeis Nemuno sala ir jos prieigos. Noriu pabrėžti, kad tai nėra vizija. Tai yra labai konkretus ir jau įgyvendinamas planas. Su komanda tikime, kad ateityje ši vieta taps naujuoju Kauno centru“, – pristatymo metu kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Visame pasaulyje itin populiarūs ir šimtų tūkstančių lankytojų per metus sulaukiantys mokslo muziejai tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius skatina domėtis mokslu ir suprasti mūsų gyvenimus keičiančius atradimus. Kaip atrodys „Mokslo sala“, paaiškėjo po Kauno savivaldybės įvykdyto tarptautinio architektūrinio konkurso, kurį laimėjo išskirtinis Ispanijos ir Australijos kompanijos „SMAR Architecture studio“ pasiūlymas. Muziejaus ekspozicijos koncepciją kurią didelę patirtį šioje srityje turinti Lenkijos kompanija „Multimedia Art & Education“.
Dar vienas naujojo Kauno centro perlas – aukščiausio lygio koncertų salė. Kairiajame Nemuno krante iškilsiančiame M. K. Čiurlionio koncertų centre vyks visi svarbiausi rimtosios muzikos koncertai. 1,5 tūkst. vietų didžioji salė, 700 vietų antroji salė ir 600 vietų transformuojama konferencijų erdvė – tai bus pagrindinės centro erdvės.
Kauno savivaldybės skelbtą tarptautinį architektūrinį koncertų centro konkursą laimėjo architekto Rolando Paleko studijos darbas.
Greta „Žalgirio“ arenos iškils modernus vandens sporto centras, kuris po savo stogu talpins ne tik olimpinio dydžio baseiną su 700 vietų tribūnomis, bet ir SPA zoną su sporto klubu.
Pagal išskirtinę E. Miliūno studijos architektų pasiūlytą idėją, naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą. Dar vienas unikalus sprendimas leis centro vidų šiltuoju metų laiku transformuoti į atviras lauko erdves.
Nemuno saloje esantis parkas bus atnaujintas iš pagrindų. Nauji takai, suoliukai, šviestuvai, tinklinio ir krepšinio aikštelės, didžiulė ekstremalaus sporto trasa, 200 vietų amfiteatras, pontoninė prieplauka laivams, interaktyvios vaikų žaidimų aikštelės paplūdimio zona – visa tai suplanuota Nemuno salos parko rekonstrukcijos projekte.
„Bene labiausiai džiugina, kad mano miestas pamažu tampa šiuolaikiniu miestu. Kartu su „Europos kultūros sostinė 2022“ projekto komanda turime šūkį – „Iš laikinosios į šiuolaikinę“. Taigi, laikinumas baigėsi ir prasideda šiuolaikinis etapas. Laikotarpis kada Kauno žmonėms buvo uždrausta turėti vaizduotę, kada mieste nebuvo humanitarinio identiteto – praėjo. Dabar visi projektai kuriami bendruomenėms, statomi žmonėms, visiems mums. Ne tik Kaunui, bet ir visai valstybei. Nuo „Mokslo salos“ iki vandens sporto centro, nuo mažo iki didelio, visų interesų kauniečiams ir miesto svečiams. Į Kauną sugrįžta vaizduotė! Tikiuosi, kad mums visiems patiks tokiame mieste gyventi“ – sakė visuomenės veikėjas, žurnalistas Rytis Zemkauskas.
Kauną užplūdusios užsienio investicijos užaugino milžinišką modernių biuro patalpų paklausą, kuri lėmė ženklius pokyčius nekilnojamojo turto rinkoje. Visa tai davė impulsą naujo verslo kvartalo Nemuno salos pašonėje susiformavimui, rašo Kauno miesto savivaldybė.
Šį kompleksą sudarys trys modernūs biurų pastatai. Iš jų vienas („Arka“) jau veikia, o likę du („Sqveras“ ir „Magnum“) bus baigti iki šių metu pabaigos. Per pastaruosius 2 metus Kaune išdygo net 21 naujas biurų pastatas. Palyginimui – per 2015 ir 2016 metus užbaigti statyti tik 6 verslo centrai.