Naujasis OPERA HOUSE – dar vienas Dubajaus plėtros projektas, šalia milžiniškų „Burj Khalifa“ dangoraižio ir „Dubai Mall“ prekybos centro. 2015 m. kompanija „Eversendai“ už visus šio objekto plieno konstrukcinius darbus apdovanota „Inžinerijos ir detalių“ bei „Gamybos ir montavimo“ nominacijose. Kuo ypatingas šis objektas, kokie jo sprendimai pareikalavo atidaus konstrukcijų specialistų dėmesio?
Naujasis operos pastatas pretenduoja pritraukti mases lankytojų kaip vaizduojamųjų menų ir pramogų centras, savo teatro salėje talpinsiantis iki 2000 žiūrovų. Viršutiniame pastato aukšte planuojama įrengti restoraną ir „dangiškąjį“ sodą, iš kurių atsivertų vaizdai į Operos aikštę ir „Mohammed Bin Rashid“ bulvarą.
Jūrinis OPERA HOUSE eksterjeras
Operos pastato dizaino idėja giliai įsišaknijusi Dubajaus jūrinėje istorijoje. Ovali, aptaki, banguojanti pastato forma primena laivo priekį.
Priekinė (centrinė) pastato siena yra apytiksliai 38 m aukščio, o taip vadinama laivo pirmagalio kolona, esanti virš promenados, siekia 42 m. Viršuje pastatą juosiantis parapetas jo priekyje tolsta į išorę apie 9 m, išilgai pastato šoninių sienų – 3 m, o galinėje sienoje – 5 m. Formuojačios ovalinę geometriją kūginės fasado kolonos palaiko stogą ir stiklines fasado paneles.
Stogo santvarų forma – lenkta, leidžianti patogiai išdėstyti reikalingus mechaninius ir elektros elementus jame. Ilgiausia stogą formuojanti santvara – 37 m ilgio. Pagrindinė, 130 m ilgio ir 80 m pločio stogo konstrukcija, su minimaliu atramų skaičiumi, praleidžia saulės šviesą pro inžinerines sistemas toliau į žemesnius pastato lygius.
Projekto ypatumai
Scenos apšvietimo aparatūrą, techninio aptarnavimo tiltelius, bėgelius ir kt. laikanti subkonstrukcija, esanti virš auditorijos salės, yra laikoma pagrindinės santvaros. Ši subkonstrukcija suprojektuota atsižvelgiant į teatro akustinę ir apšvietimo sistemas bei inžinerinių sistemų išdėstymą.


Pastato konstrukcinis dizainas numato vidinių (kamerinių) jo patalpų „uždarymą“ nuo nereikalingos dienos šviesos, sukuriant publikai pasaulinės klasės komforto patalpas.
Viršutiniai ir apatiniai balkonai, laikomi metalo santvarų, dėka sumanios „Tekla“ modeliavimo įrangos suprojektuoti sėkmingai, išvengiant santvarų ir gelžbetonio plokščių susikirtimų.

OPERA HOUSE projektas įdomus tuo, kad tai ypatingos paskirties pastatas, kuriame metalo konstrukcijos turi aprūpinti įvairios paskirties sistemų: dienos šviesos, nutekamųjų latakų, pakabinamų lubų, akustinės, apšvietimo ir kt., suderinamumą, atitikimą, „susiliejimą“. Tik užsibrėžus ir pasiekus šį tikslą, įmanoma garantuoti nepriekaištingą būsimo pastato funkcijų kokybę, efektyvumą ir komfortą visuose lygmenyse. Visų operos pastato metalo konstrukcijų svoris – 3600 Mt (megatonų = 10⁶).
Netgi tokiam patyrusiam BIM vartotojui, kaip kompanijai „Eversendai“, šis sudėtingos geometrijos projektas – tikras iššūkis. Kaip ir kiekvienąkart, darbui ties projektu „Eversendai“ pasitelkė „Tekla Structures“ modeliavimą, darbų tvarkaraščius, konstrukcinių detalių gamybą, medžiagų užsakymą ir savalaikį pristatymą, galimybę bendrauti su visais projekto dalyviais ir kt. skaitmeninės statybos privalumus.