2014 m. birželį Azijoje, Singapūre duris atvėrė pirmasis integruotas sporto, laisvalaikio ir pramogų centras „Singapore Sports Hub“. Pagrindinis centro pasididžiavimas – Nacionalinis Singapūro stadionas – stebina didžiausia pasaulyje atsiveriančia skliautinio stogo konstrukcija.
Unikalią „žaliosios filosofijos“ ekosistemą formuojantis sporto centras, kuriame telpa nacionalinis stadionas, sporto salės, baseinas, aikštynai, promenados ir kt., išsidėstęs 35 ha sklypo viduryje, krantinėje, atskirdamas ir kartu sujungdamas miesto centrą ir nutolusius Singapūro gyvenamuosius rajonus.
„Singapore Sports Hub“ yra kertinis Singapūro Vyriausybės projektas, formuojant sveikesnį gyvenimo būdą, skatinant ir remiant aktyvesnę visuomenę nacionaliniu mastu.

„Singapore Sports Hub“ rajonas „išraizgytas“ pėsčiųjų ir dviratininkų takelių, kas garantuoja netrukdomą judėjimą ir patogų susisiekimą. Kiekvieną dieną, o ypač masinių renginių metu, lengvai pasiekiamas spartusis transportas, padedantis saugiai išskirstyti didelius žmonių srautus.
Rajone apstu įvairaus tipo aikštelių ir aikštynų sportui, laisvalaikui, poilsiui, kuriomis netrukdomai gali naudotis lankytojai. Pagalvota ir apie komfortą – erdvėse suprojektuota nemažai pavėsingų zonų, kad tropiniame Singapūro klimate žmonės jaustųsi patogiai.
„Singapore Sports Hub“ sudaro:
- 55,000 sėdimųjų vietų nacionalinis stadionas;
- 3,000 sėdimųjų vietų vandens sporto šakų centras, turintis galimybę specialių renginių metu išplėsti apimtis iki 6,000 vietų;
- 3,000 sėdimųjų vietų dengta arena, galinti rengti įvairių sporto šakų žaidynes ir treniruotes;
- 41,000 m² komercinės paskirties erdvė su integruotomis laisvalaikio, vandens parko ir kalnų kopinėjimo zonomis;
- 18, 000 m² nacionalinio sporto asociacijos biurų erdvė;
- Sporto informacijos centras, sporto biblioteka ir sporto muziejus;
- Atviras vandens sporto centras kanojoms, burlentėms ir kt.;
- Atnaujintas 12,000 sėdimųjų vietų uždaras stadionas;
- Įvairios paskirties sporto aikštelės ir aikštynai: teniso kortai, skeitparkai, bėgimo ir dviračių takai, tinklinio aikštelės ir t.t.

Centrinė ašis – nacionalinis Singapūro stadionas
Pačiame „Singapore Sports Hub“ rajono centre pastatytas 55-tūkstantinis nacionalinis stadionas su atsiveriančiu stogu. Tai pirmasis stadionas pasaulyje, galintis organizuoti atletikos, futbolo, regbio bei kriketo varžybas toje pačioje arenoje, pakeisdamas savo paskirtį per 48 valandas.
Stadiono stogas ypatingas savo kupolu – tai didžiausia pasaulyje, virš 310 m, atsiverianti skliauto konstrukcija. Stogo sistema garantuoja pavėsį, apsaugą nuo saulės ir lietaus, bei aprūpina laisvą oro cirkuliaciją.
Projektas kurtas siekiant rasti ryšį tarp stadiono ir miesto. Atvėrus stogą, pakrantė ir miesto dangoraižiai tampa matomi. Kvapą gniaužiantis vaizdas kelia bendrystės ir pasididžiavimo jausmus, ypač vykstant visuotinės reikšmės renginiams, tokiems kaip Nacionalinės dienos paradas.
Stadiono stogas suprojektuotas „Tekla“ įranga
Nacionalio stadiono stogas suprojektuotas kompanijos „Arup“ architektų ir inžinierių pajėgomis naudojant 3D modeliavimo technikas. Tam, kad stogo konstrukcija būtų suprojektuota optimaliai, parinktas optimalus dinaminių ir statinių elementų kiekis, „Arup“ specialistai naudojo „Tekla Structures“ įrangą. Rezultatas – aukščiausios kokybės ir efektyvumo, lengvasvorė ir „sumani“ konstrukcija.
Stadiono stogo struktūrą sudaro serija trikampiškai sutvirtintų apskritų metalinių santvarų, kurių diametras nuo 139,7 mm iki 508 mm. Jungiant šias santvaras sudaroma lenkta skliauto forma. Suprojektuoti ir apskaičiuoti šios konstrukcijos geometriją, organizuoti detalių gamybą be BIM modeliavimo neįmanoma. „Tekla“ garantavo tikslią geometriją, precizišką sudedamųjų dalių ir konstrukcijų tarpusavyje atitikimą. Kiekvienąkart, susidūrus su neaiškumais, konstrukcijų gamintojas „Yongnam“ galėjo pasitikslinti atskiro mazgo ypatumus BIM modelyje.
Reikia pažymėti, jog 2014 m. kompanija „Arup“ tapo „Tekla Global BIM Awards“ plieninių konstrukcijų laimėtoja.
„Arup“ komanda nusprendė, kad projekto sėkmės garantas – tai pilna projektinės ir inžinerinės dalių integracija. Parametrų tikslumui „Arup“ integravo „Rhinoceros or Oasys GSA“ („Arup“ konstrukcijų analizavimo programa) ir „Digital Projects“ (DP) programas vienoje įrangoje. DP modelis buvo nukreiptas į „Arup“ GSA modelį tam, kad stogo forma būtų parinkta derinant įvairaus aukščio santvaras.
Papildomos įrangos panaudojimas leido nustatyti ir papildomą analitinę informaciją: sujungimo mazgus veikiančias jėgas, įtampos koncentracijos vietas ir pan.
Kai konstrukcijų išmatavimų optimizacija buvo atlikta, analitinis modelis buvo konvertuotas į 3D „Tekla“ BIM modelį, iš kurio vėliau buvo gaminami projektiniai brėžiniai.
Visa šia naudinga ir būtina informacija naudojosi ir konstrukcijų gamintojas, kad atkreiptų dėmesį į visas konstrukcijos ypatybes bei atliktų savo darbo dalį kokybiškai ir atsakingai.
Energinis efektyvumas
Nacionalinis Singapūro stadionas priskirtas nulinės energijos sąnaudų klasei ir apdovanotas BCA „GoldPlus Mark“ prizu, nes ant pastato įrengtos saulės panelės aprūpina jį reikiamu energijos kiekiu.
Įdomi stadiono oro kondicionavimo sistema. Ji išdėstyta ne statinio viršuje, o apačioje, po sėdimosiomis vietomis žiurovų eilėse. Tai garantuoja mažesnį sistemos triukšmą ir energijos sąnaudų taupymą. Lyginant su tradicinėmis kondicionavimo sistemomis, nacionalinio stadiono energijos sąnaudos vėsinimui yra 60% mažesnės.